Stomatologie

Odborně řešíme odstraňování zubního kamene ultrazvukem, samozřejmostí je leštění skloviny pro zpomalení opětovného nástupu příznaků. Léčíme zánětlivé onemocnění dásní u koček. provádíme extrakce dočasných zubů, neléčitelně postižených zubů, řešíme zlomeniny zubů a čelisti. Pomáháme s odstraněním zápachu z dutiny ústní. Problémem pro nás nejsou ani přerostlé zuby králíků a morčat.
Vybavení: ultrazvukový odstraňovač zubního kamene, zubní jednotka pro leštění, vrtání a složité zubní zákroky, široké nástrojové vybavení

Zubní jednotka

Zákroky

Jak se starat o zuby vašeho mazlíčka

Ošetření zubního kamene neodmyslitelně patří k nejčastějším zákrokům v naší praxi. Přitom při pravidelném domácím čištění zubů lze tvorbu zubního plaku a kamene výrazně ovlivnit.

Mezi důležité zásady čištění zubů vašeho miláčka patří:
1) Použití měkkého zubního kartáčku (soft, extra soft) – klidně lidský, s menší hlavičkou, vhodný je i dětský, někdo upřednostňuje kartáček na prst - není však podmínkou.
2) Zubní pasta – enzymatická bez obsahu fluoru, který může být pro vašeho miláčka až toxický. Pasty jsou často ochucené (kuřecí, hovězí).
3) Pravidelnost!!! Doporučení je dvakrát denně, nebo alespoň jednou denně, a to večer po jídle, nenechat pak mazlíčka ihned po čištění se napít, a to alespoň 20 min. Bohužel čištění jednou dvakrát za týden je statisticky téměř bez efektu.
4) Čistíme zoubky hlavně z vnější strany, tzn. ze strany, kde přiléhají na zuby, pysky a tváře. Z vnitřní strany kartáček do velké míry nahrazuje jazyk, není proto nutné tlamu otevírat, pouze odhrnout pysky. Pozor na zadní stoličky - jsou schované opravdu daleko, skoro až pod okem.
5) Dentální pamlsky slouží pro situaci, kdy nemáte čas čistit. Bohužel ani zdaleka nenahradí pravidelnou mechanickou očistu kartáčkem a navíc fungují výhradně na stoličky. Psi a kočky drtí tyto pamlsky jen na stoličkách a proto samozřejmě nepomáhají na řezáky a špičáky. Použití je stejné, jako u pasty – večer, po jídle a nenecháme mazlíčka ihned pamlsek zapít. Protože sliny obsahují přirozené enzymy, které rozpouštějí a štěpí zbytky potravy, z kterých by jinak vznikal zubní plak. V poslední době se objevilo

Komplikacemi usazování zubního plaku jsou tvorba zubního kamene, halitóza neboli zápach z dutiny ústní (způsobený sirnými bakteriemi), vznik zánětu dásní, onemocnění závěsného aparátu zubu až jejich vypadávání. Není tajemstvím, že hygiena dutiny ústní ovlivňuje i celkový zdravotní stav vašeho miláčka. Bakterie vyskytující se v zubním kameni se přes porušenou dáseň dostanou krevním řečištěm k životně důležitým orgánům, jako jsou ledviny nebo srdce, a mohou způsobit vážné komplikace.

Doporučení:
1) Učte svého miláčka na manipulaci v dutině ústní hned od štěňátka/koťátka, ať ví, co je to kartáček, popř. zubní pasta a nechá se od Vás podívat na zoubky i do otevřené tlamky
2) Určitě je nutné udržovat dentální hygienu vašeho miláčka, pokud máte malé děti!!!
3) Vždy si po čištění řádně umyjte ruce
4) Nechte si o stavu chrupu vašeho mazlíčka poradit od veterináře, a pokud to situace vyžaduje, je správné nejdříve očistit zuby ultrazvukem v celkové inhalační anestezii, protože domácí čištění je do jisté míry hlavně preventivní
5) Po vyčištění zubů ultrazvukem čekejte alespoň týden, popř. do vytažení stehů, a začněte se věnovat opatrně čištění kartáčkem! Tato fáze je velmi důležitá. Enzymatická pasta dokáže odstranit plak vzniklý maximálně za 24 hodin, ne déle.

Kontakt

VETERINÁRNÍ KLINIKA 
Well-vet
Na Vrškách 1599,
252 10 Mníšek pod Brdy
telefon: 325 533 743
mail: info@veterinarmnisek.cz
www.veterinarmnisek.cz

Ordinační doba

Po
8.00-12.00 16.00-19.00
Út
8.00-12.00 16.00-19.00
St
8.00-16.00
Čt
8.00-12.00 16.00-19.00
8.00-12.00 16.00-19.00
Polední pauza je vyhrazena pro chirurgické zákroky, akutní a objednané pacienty.
O víkendu je možné využít pohotovosti na sesterské klinice na Spořilově v časech:
SO 9 – 12, NE 16 – 19

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů (ust. §14 zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů):

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je
Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 796/44, 110 00 Praha 1, e-mail: adr@coi.cz, web: https://adr.coi.cz.
Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

IČ: 26 49 34 54