Interní medicína

Dermatologie

Psi, kočky, ale i další druhy domácích zvířat, kteří k nám přicházejí s kožními problémy, představují velkou skupinu našich pacientů. Během dermatologického vyšetření se snažíme vyloučit jednotlivé příčiny kožního onemocnění krůček po krůčku. Takovými příčinami jsou nejčastěji parazité, bakterie, plísně a kvasinky, může se však jednat i o příčiny hormonální, metabolické, případně o vrozené vady kůže a nádorová onemocnění. Proto jsou důležitou součástí vyšetřovacího postupu anamnéza pacienta, provedení kožního seškrabu, cytologické vyšetření kůže a chlupů, popř. kultivace vzorku na plísně nebo odběr vzorků na histopatologické vyšetření. Tímto postupem se snažíme vyloučit vznik onemocnění od nejpravděpodobnějšího vzhledem k věku a plemeni pacienta a rozsahu a lokalizaci kožních lézí. Dermatologie je ze všech oborů nejvíce založena na spolupráci mezi lékařem a klientem.

Gynekologie

Můžeme vám nabídnout širokou škálu vyšetření a zákroků, od preventivních zákroků v podobě kastrací, přes řešení poruch plodnosti, stanovení vhodného termínu krytí, diagnostiku gravidity, vyšetření pohlavního aparátu až po řešení vývojových vad (kryptorchismus, vrozené píštěle). Asistence a rada při porodu je samozřejmostí, případné rychlé chirurgické řešení komplikovaného porodu také.
Vybavení: sonografický přístroj, mikroskop pro cytologické vyšetření

Oftalmologie

Pomůžeme vašim mazlíčkům s onemocněním víček, s korekcí jejich vrozených i získaných vad, s akutními i chronickými chorobami rohovky. Problémem není ani řešení zánětlivých stavů spojivek i celých očí, posouzení schopnosti vidět i základní posouzení sítnice a diagnostika onemocnění čočky. Umožňujeme provedení genetických testů zaměřených na vrozená onemocnění očí.
Vybavení: přímý oftalmoskop, schiøtz tonometr

Urologie

Pomůžeme Vám s managmentem onemocnění dolních močových cest, problémům s ledvinami a jejich selháním u koček i psů. Léčba močových infekcí, močových kamenů a inkontinence je samozřejmostí. Velkou většinu urologických onemocnění jsme schopni diagnostikovat pomocí našeho vybavení ihned na místě, zbytek ve spolupráci s partnerskými laboratořemi.
Vybavení: sonografikcý přístroj, mikroskop pro cytologické vyšetření a vyštření močového sedimentu, refratkotmetr, kultivační médium urikult, termostat pro kultivaci, hospitalizace

Kontakt

VETERINÁRNÍ KLINIKA 
Well-vet
Na Vrškách 1599,
252 10 Mníšek pod Brdy
telefon: 325 533 743
mail: info@veterinarmnisek.cz
www.veterinarmnisek.cz

Ordinační doba

Po
9.00-12.00 16.00-19.00
Út
9.00-12.00 16.00-19.00
St
9.00-14.00
Čt
8.00-12.00 16.00-19.00
8.00-12.00 16.00-19.00
Polední pauza je vyhrazena na chirurgické zákroky.
O víkendu je možné využít pohotovosti na sesterské klinice na Spořilově v časech:
SO 9 – 12, NE 16 – 19
IČ: 26 49 34 54